13 jan Carnaval in Wyck – Vastelaovend beleven in Maastricht
Vastelaovend in Maastricht
Van zondag 15 tot en met dinsdag 17 februari 2026 staat Maastricht volledig in het teken van Carnaval, of zoals we hier zeggen: Vastelaovend. De stad verandert in een kleurrijk decor vol muziek, optochten en gezelligheid. Bezoekers uit de hele regio komen samen om te vieren — en Wyck speelt daarin een mooie rol.
Wyck tijdens Carnaval
Wyck is geen traditioneel carnavalsplein, maar juist dat maakt de wijk zo aantrekkelijk tijdens deze dagen. Het is een plek waar je samenkomt vóór of na de grote festiviteiten in de stad. Voor een borrel, een diner, een rustige wandeling of een comfortabele overnachting zit je hier goed.
De wijk ademt sfeer, ook tijdens Carnaval. Tussen de muziek en drukte door biedt Wyck ruimte om even op adem te komen, zonder het feestgevoel te verliezen.
Praktische tips
Tijdens Carnaval is het druk in Maastricht. Houd daarom rekening met het volgende:
• Kom bij voorkeur te voet, met de fiets of het openbaar vervoer
• Station Maastricht ligt direct naast Wyck
• Houd rekening met verkeersmaatregelen en aangepaste bereikbaarheid
• Controleer openingstijden van winkels en horeca vooraf
Zo haal je het meeste uit je bezoek en blijft Carnaval ontspannen én feestelijk.
Samen vieren
Carnaval draait om verbinding, traditie en samen plezier maken. In Wyck zie je die mix terug: locals, bezoekers, ondernemers en feestvierders komen samen en geven de wijk haar eigen carnavaleske karakter.
Of je nu verkleed door de stad trekt of gewoon wilt genieten van de sfeer — Wyck is er tijdens Vastelaovend voor iedereen.
Vastelaovend Same!
Sorry, het is niet mogelijk om te reageren.